Василь Данилюк

 

Данилюк Василь Степанович, народився 25 серпня 1970 р. у с. Розтоки Путильського р–ну Чернівецької області у багатодітній сім’ї.

        З 1977 до 1985 р. навчався у Розтоківській середній школі, по  закінченні якої вступив до Чернівецького музичного училища ім. С. Воробкевича (1985 – 1989 рр.).

       У 1989 – 1991 рр. проходив військову службу у м. Івано-Франківську. Під час служби у війську працював солістом естрадного гурту „Багряна зірка”, яким керував композитор, нині Заслужений Діяч Мистецтв України В. В. Домшинський.

       У 1991 р. почав трудову діяльність викладачем музики в Путильській ДМШ. Паралельно працював солістом гурту „Згарда”, де провідним солістом був Народний Артист України Іван Попович.

     У 1992 р. став лауреатом 1–ої премії на Міжнародному гуцульському фестивалі. В цьому ж році отримав  2–гу премію на Міжнародному пісенному фестивалі „Доля” в м. Чернівцях.

       У 1993 р. працював артистом оркестру Чернівецького обласного об’єднання музичних ансамблів.

       У 1993 р. брав участь у Міжнародному пісенному фестивалі „Золоті Трембіти” м. Тернопіль, де представив музичний твір відомого Львівського композитора Скорика „Намалюй мені ніч”.

       З 1995 р. соліст Чернівецької обласної філармонії. Працював під керівництвом народного артиста України, композитора Левка Дутковського.

       У 1998 р. на Всеукраїнському фестивалі в м. Києві „Пісенний вернісаж” рок-кантата Л. Дутковського „Діва Марія” здобула Гран-прі, одним з виконавців якої був В. Данилюк.

       У січні 2003 р. В. Данилюк презентує свій перший творчий вечір „У Василя на Василя”, який відбувся на сцені музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської.

       У 2003 р. пісня В. Михайлюка „Анничка” у виконанні В. Данилюка ввійшла у саунд-трек відомої в Україні кінострічки „Один у полі воїн” режисера Г. Вірсти.

      Протягом осені 2005 р. Чернівецькою Держтелерадіокомпанією був відзнятий музичний фільм В. С. Данилюка „Розтоки”, режисером якого була А.П. Фантух. Цей фільм побачили 62 країни світу, трансляцію якого забезпечив Київський телеканал УТР.

      Протягом всіх цих років плідна співпраця В. Данилюка з відомими поетами та композиторами України збагатила пісенну скарбницю Буковини.

      З перших днів творчої дороги В. Данилюка неабияку роль відігравав справжній соловій українського радіопростору, незабутній Микола Смолінський.

      У 2006 р. вступив до Чернівецького Національного університету ім. Ю. Федьковича на кафедру музики, який закінчив у 2009 р.

      У лютому 2008 р. В. Данилюк дає другий сольний концерт „Незнайомка” у м. Чернівці, продюсером якого був Заслужений Діяч Мистецтв України Семен Цидельковський, у супроводі гурту „Метроном”.

      18 червня 2008 р. В. Данилюку присвоєно почесне звання Заслуженого Артиста України.

       До 600-річчя міста Чернівців вийшла антологія компакт-дисків митців Буковини, в яку увійшов диск з піснями В. Данилюка.

        В листопаді 2008 р. В. Данилюк повертається працювати в Чернівецьку обласну філармонію на посаду соліста-вокаліста та керівника естрадного колективу.

        30 березня 2009 р. В. Данилюка приймають до творчої спілки „Асоціація діячів естрадного мистецтва України”.

        Найвідоміші пісні 1992-2008 рр.: „Морозенко”(сл. Т. Коломієць, муз. В. Домшинський), „Чугайстер” (сл. В. Вахновський, муз. І. Іванців), „Буковиночки”(сл. І. Богданюк, муз. В. Рурак), „Дивні чари”(сл. Г.Дущак, муз. Ю.Холоменюк), „Україна моя вишиванка”(сл. М.Булах, муз. В.Домшинський), „Сніжинки падають”(сл. А. Фартушняк, муз. Л. Дутковський)        

         Одружений, має двох дітей: доньку Діану 2001 р. народження та сина Степана 2006 р. народження.

          Данилюк Василь Степанович нині проживає на Буковині, в м. Чернівцях.      

 

Розробка сайту: веб-студія "DreamArts"