Світлана Бардаус

 

Бардаус Світлана Володимирівна народилась 23 жовтня 1966 р. в м.Івано-Франківськ. В 1993 році з відзнакою закінчила Львівський Вищий державний музичний інститут ім.М.Лисенка. З 1992 року працює в Чернівецькій обласній філармонії на посаді солістки-органістки. В 1995 році брала участь у вищих виконавських курсах у м. Варшава (Польща), в 1999 році в м. Роменмонт’єр (Швейцарія).

Вона одна з перших українських органістів, що грала в Парижі (1995). Брала участь у багатьох Міжнародних фестивалях: IV Міжнародний органний фестиваль у Люблені, VІ Міжнародний фестиваль у Єнджєєві, ІХ Міжнародний фестиваль у Лежайську. ХІІІ Міжнародний фестиваль у Радомі, Х Міжнародний фестиваль у Стальовій Волі. В 2002 році – великий концертний тур у Кракові. У 2003 році - ХІV Міжнародний фестиваль у Глівцях (Польща). В літку 2004 року та 2005 року концертувала у Фрайбурзі (Німеччина). У 2006 р. участь у проекті Центру Буковинознавства при Чернівецькому Національному університеті ім..Ю.Федьковича «Марк Шагал «Бог є любов» під керуванням Стівена Гарлінга. В 2008 році – гастролі в м. Клагенфурт (Австрія).

Активна концертна діяльність по містам України. Була запрошена на концерти до Кишинева (Молдова) 2002 р. Бере активну участь « Запорожці за Дунаєм» з Народною артисткою України О.Ільїною. Неодноразово приймала участь у мистецькому фестивалі «Візерунки Буковини», у святкуванні 60-річчя Чернівецької обласної філармонії, у Днях культури Буковини в Києві. Приймала участь в українсько-німецькому проекті творчості Ф.Шуберта (2005р.) в 2009 році був здійснений випуск диску органної музики в рамках регіонального партнерства між Чернівецькою областю та землею Карінтія (Австрія) в кооперації з музичним товариством «Оргельтон Клагенфурт».

Бардаус С.В. – є активною пропагандисткою органного класичного мистецтва серед школярів та молоді у концертах музичних абонементів: «Органна музика Німеччини, Італії, Франції», «Ave Maria», «Токата, фуга та чакона», «Духовна музика», «Музика ретро та сучасність», «У чому сила музики». Виступала разом з колективами Чернівецької обласної філармонії: камерним хором, академічним камерним оркестром, Заслуженим академічний Буковинським ансамблем пісні і танцю. Давала сольні концерти з Народним артистом України Я.Солтисом та Заслуженим артистом України П.Чеботовим, Лауреат Міжнародних конкурсів О.Шутко.

У 2008 році разом з викладачем музичної школи № 1 Н.Мацей створили хор хлопчиків. З 2010 року почалася гастрольна діяльність колективу.

В 2010 розпочала цикл концертів «Шедеври класичної музики».

За високий професійний рівень в 1994 році отримала подяку голови Чернівецької ОДА та подяку Міністерства культури України Б.Ступки за значний особистий внесок у розвиток Національного музичного мистецтва і високу професійну майстерність, та грамоту міського голови М.Федорука за вагомі досягнення в мистецькій діяльності. Нагороджена Союзом Українок за активну громадсько-просвітницьку роботу за для розбудови України – 2000 р. В 2009 році була нагороджена обласною літературно-мистецькою премією ім.С.Воробевича за просвітницьку діяльність.

Неодноразово записувалась на телебаченні та радіо. Багато відгуків та статей про творчість та концертну діяльність С.Бардаус в місцевій та закордонній пресі.

 

 

 

Розробка сайту: веб-студія "DreamArts"