Вітаємо на сайті Чернівецької філармонії!

 

  

 

 

 

Перспективний план концертів

 ОКУ «Чернівецька обласна філармонія ім.Д.Гнатюка »

 

У червні:

        04.06. - Ансамбль народної музики «Плай» - «Музика - об’єднує світ» -

 11.06.  - Академічний камерний оркестр «Capriccio» -

                  «Світові шедеври класичної музики» 

12.06. – музичний лекторій «Музика для всіх», ознайомлення з             

                інструментами симфонічного оркестру

 18.06. - Естрадно-духовий оркестр «Буковина»

                -«Труба кличе до звитяг»

 

25.06.  - Академічний камерний хор «Чернівці» - «Сонячні відблиски» -

                 Музика сучасного Чернівецького композитора Євгена Воєвідка

 26.06. До Дня Конституції України - заслужений академічний 

               Буковинський ансамбль пісні і танцю імені А.Кушніренка

                 «Від Прута до Дністра» -

 

У липні :

02.07.  - Солісти обласної філармонії «Музична просвіта»

                дитяча опера М.Лисенка «Пан Коцький» для дітей.

 

03.07. - Концерт камерних ансамблів за участі артистів

               Академічного симфонічного оркестру

 

 09.07. Солістка-органістка Світлана Бардаус

                   «Органна музика України» -

 16.07.  - Дует «Писанка» у складі народних артистів України Оксани 

              Савчук та Івана Кавацюка мюзикл «Пісенна Буковина»

                для дітей «Співає Буковина»

 

23.07. - Група виконавців естрадних пісень - авторський концерт     

             народного артиста України Левка Дутковського

             «Хай єднає пісня нас» 

30.07. - Група виконавців естрадних пісень під орудою заслуженого 

            артиста України Василя Данилюка «Лине пісня горами» для дітей               оздоровчих таборів

 

У серпні:

06.08. - Дует «Писанка» у складі народних артистів України Оксани 

           Савчук та Івана Кавацюка мюзикл «Пісенна Буковина»:

             «Пісні о. В.Сиротюка»  для дітей

 

13.08. - Заслужений академічний Буковинський ансамбль пісні і танцю

                імені А.Кушніренка «Буковинське подвір’я»  для дітей

 

20.08. - Солістка-органістка Світлана Бардаус

                «Органна музика України» -

 

23.08.  – До Дня Прапора України та Дня незалежності України 

      святковий концерт художніх колективів та солістів ОКУ 

      «Чернівецька обласна філармонія ім.Д.Гнатюка»

 

27.08. - Академічний симфонічний оркестр, академічний камерний хор 

«Чернівці», хорова група академічного заслуженого Буковинського ансамблю пісні і танцю імені А.Кушніренка та солісти – заслужений артист України Володимир Фісюк, Богдана Зайцева-Чебан, Світлана Дейбук, Ігор Раца опера  Є.Мандичевського  «У краю Буків» 

 

 

 

 

 

 

У цей 100-літній ювілейний день, ми згадуємо про славетного митця, усвідомлюючи, що Степан Сабадаш живе у наших серцях і помислах, а його пісні і досі лунають світами.

Народився наш маестро 5 червня 1920 року в селі Ванчинець (нині Новоселицького району Чернівецької області). 

З дитинства захоплювався музикою, співом. З 13 років навчався гри на скрипці у регента церковного хору Івана Кіріяка. За порадою останнього в 15 років почав самостійно навчатися грі на трубі і вже через півроку був прийнятий до професійного духового оркестру села Ванчиківців.

У 16 років уже керував цим оркестром, а у 18-річному віці почав опановувати акордеон і невдовзі став кращим акордеоністом не лише Буковини, а і Румунії. Був запрошений працювати на Бухарестське радіо, проте з політичних міркувань відмовився від цієї пропозиції.

У 1940 році, з приходом радянської влади на Буковину, вступив до Чернівецького державного музичного училища, клас акордеона. Враховуючи віртуозне виконання творів на вступному іспиті, був зарахований відразу на другий курс і закінчив училище за рік. У 1941–1944 роках навчався в приватній румунській консерваторії Чернівців по класу акордеона, паралельно працював у ресторані, заробляючи на життя і оплату навчання.

З 1944 року працював в Чернівецькій філармонії, де було створено естрадний ансамбль. Згодом був призваний до лав Червоної армії. Створив ансамбль з числа військовослужбовців-артистів, який виступав у військових частинах 4-го Українського фронту аж до закінчення війни. Після демобілізації працював у Чернівецькому українському драмтеатрі концертмейстером, одночасно керував «свінговим» оркестром при Чернівецькому будинку офіцерів. Згодом, разом з Іллею Міським, створили естрадний оркестр при кінотеатрі імені О. Кобилянської. Невдовзі був створений ще один оркестр у кінотеатрі «Жовтень», нині «Чернівці» і був визнаний найкращим серед оркестрів кінотеатрів України. Для цих оркестрів Степан Олексійович написав багато оркестрових творів.

З 1951 року періодично створював самодіяльні хори. Один із них - на першійтрикотажній фабриці, яким керував 16 років. У 1954 році цей колектив на республіканському огляді художньої самодіяльності посів 1 місце.

У 1952 році вдруге вступив у Чернівецьке державне музичне училище -уже на диригентсько-хорове відділення. Створив міську хорову капелу при Палаці текстильників. За короткий час капела (100 учасників) стала високопрофесійним колективом, ними була поставлена опера Мусоргського «Борис Годунов».

Протягом багатьох років Степан Сабадаш популяризував хоровий спів, писав тематичні пісні і робив оркестровки для супроводу хору і танцювальних колективів. Часто йому доручали керівництво хорами гала-концертів, найбільшим із них був тритисячний хор на святі весни в Чернівцях.

З 1967 року жив в Києві. Працював керівником музично-інструментального ансамблю Жовтневого палацу культури, виступав зі звітними авторськими концертами в Україні та в республіках СРСР. Був членом Музичного фонду та Музичного товариства України.

Більшість його пісень стали популярними і, навіть стали народними. Це:

«Очі волошкові» (вірш Анатолія Драгомирецького);

«Пісня з полонини» (вірш Олени Пономаренко);

«Осінь», «Спогад» (вірш Дмитра Луценка);

«Ромашка» (вірш Злати Бичкової) та деякі інші.

28 серпня 2006 року у Києві, перестало битися серце нашого славного земляка, його поховано на Байковому цвинтарі. 

       Життєдайні Новоселицька та Кельменецькі землі, які зростили двохмистецьким велетнів - Степана Сабадашата Михайла Ткача, дала їм наснагу створити у 50-их роках чудову пісню «Марічка». Завдяки  нашому славетномубуковинському співакові Дмитрові Гнатюку вона полетіла світами.  Нині «Марічку» співають у багатьох країнах світу. 

Знаменно, що мелодія цієї пісні щоденно, о півдні, звучить з верхівки міської ратуші для чернівчан та численних туристів міста. Тож запрошуємо послухати пісню «Марічка» у виконанні Героя України Дмитра Гнатюка, імя якого носить Чернівецька обласна філармонія.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 с  

 

 

 

 

 

 

 

Неможливо передати словами біль від втрати…. особливо тоді, коли відходить у всесвіт добра, порядна і талановита людина. Людина, з безмежно великим і відкритим серцем. Людина, яка підтримувала кожного, хто звертався за допомогою…за порадою…!
Анатолій Юрійович до кожного з нас був НЕ байдужим. Жив правдою…. Щиро радів нашим спільним творчим перемогам. Він завжди міг знайти ті потрібні слова, які були кожному з нас, такими необхідними…. Чи то, слова...чи то, справедлива директорська порада…Чи то, відверта гордість від кожного вдалого концерту… Чи то, справжня батьківська підтримка молодих талановитих артистів, музикантів, диригентів та режисерів, які ніколи його не підводили…. тому, що довіряли йому і відчували його велику довіру до себе…. Ми всі жили однією великою, творчою філармонійною родиною і планували концертне майбутнє… Але…
Тому, зараз, коли абсолютно зайвими стають високо пафосні слова, нехай звучить музика!!! Яку він безмежно любив, якою він жив….
Цей симфонічний вечір ми, артисти Академічного симфонічного оркестру на чолі з диригентом Йосипом Созанським, з великою повагою та шаною, присвячуємо світлій пам’яті

Генерального директора Чернівецької обласної філармонії

ВІЗНЮКА АНАТОЛІЯ ЮРІЙОВИЧА.
Н.М....

Розробка сайту: веб-студія "DreamArts"